На Херсонщині місцеві ради не користуються спрощеним механізмом сплати земельного податку

 На Херсонщині місцеві ради не користуються спрощеним механізмом сплати земельного податку 

Цього року у селян Херсонщини є можливість значно простіше сплатити земельний податок. Відтепер місцеві ради мають право приймати гроші, а потім загальною сумою вносити їх на відповідний рахунок. Тут і на комісії банку можна зекономити, а іноді і на дорозі до фінансової установи. Головне отримати у фіскалів відповідну довідку, яка може значно полегшити процес сплати податку.

Олена Грищук, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області коментує так: «Є така спеціальна форма довідки. Тому довідка – це бланк суворої звітності. Вона видається сільській раді. Сільська рада збирає, а потім за кожного платить уже в банк».

Сільська рада має сама бути зацікавлена, щоб люди вчасно та в повному обсязі сплатили за землю, адже це її власний фінансовий ресурс. У фіскальній службі говорять, що на Херсонщині поки мало хто користується таким правом. Проте головною складністю у адмініструванні цього податку залишається чимало неточностей при його нарахуванні. Власники ділянок часто змінюються, а фіскали про це дізнаються не одразу. Крім того у реєстрах, по яких обчислюють податок, досі чимало неточностей та помилок.

«Звертаюся до платників податків надавати інформацію про будь-які зміни щодо права власності на земельні ділянки. Наприклад, якщо будинок придбали, але ще не оформили землю, то пам’ятаємо про те, що у нас користування є теж платним. Тому треба негайно йти і оформляти землю, яка під будинком», – продовжує Олена Грищук.

Податок часто нараховують на Херсонщині і «мертвим душам». Через неузгодженість дій між різними державними структурами відомості про зміну власника ділянки часто йдуть тривалий час. А потім нові господарі землі отримують у спадщину сюрпризи у вигляді податків зі штрафними санкціями.

Пенсіонерів Херсонщини теж запрошують у податкову для звірки. За законом люди на заслуженому відпочинку за землю не платять. Проте у фіскальній службі часто немає відомостей, що така людина має пільги і податок нарахують, а у разі несплати, ще й штрафні санкції додадуть. Але, якщо людина надасть відповідні документи, то у ДФС обіцяють скасувати всі нараховані суми.

 

Джерело: Український Південь

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 097
  • Коментарів: 0
  • 28-08-2017, 23:13

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: