Скадовський берег. Водорості зостера - унікальний дар природи або ...

 Скадовський берег. Водорості зостера - унікальний дар природи або ... 
Нещодавно на сторінці групи "Клуб любителей Скадовска" у Фейсбук було опубліковано фото скадовського пляжу, "прикрашеного" купами морських водоростей - камки. Автор фото виносить свій вердикт: "Дитячий курорт? Смітник!!"  
Автор публикації на сайті Отдых в Скадовске дивиться на цю "проблему" під іншим кутом зору.
"Я не обговорюватиму, багато або мало прибирається берег. Не говоритиму, що, як мені здається, фото зроблене, лежачи на цій самій камці (судячи по висоті "гори" над об'єктивом фотоапарата). Я хочу захистити камку від слова "смітник", - пише автор і розповідає, що ж таке камка.

"Камка, по-науковому, - Zostera marina - зростає на мілководді по всьому узбережжю Чорного моря. Вона щороку виноситься на берег хвилями і у великій кількості скупчується щільним шаром на береговій лінії. Сама більше кількість камки у Чорному морі викидається на берег пляжів курортного міста Анапа. Але, як ми знаємо, і на пляжах нашого міста її теж вистачає.
Зостера була в Чорному морі завжди. Вона виявлена при розкопках гробниць прадавнього міста Фанагорія. Цим гробницям більш 2-х тисяч років, і вони заховані саме під шаром камки і землі. Тому говорити, що камка з'явилися у нашій Джарилгацькій затоці нещодавно і з вини неправильної експлуатації морської затоки, щонайменше, смішно. Чорне море - рідний будинок зостери. Її хімічний склад це: 45% білка, 35% вуглеводів, 10% ліпідів. У склад так само входить йод, залізо, цинк, мідь і кобальт. Окрім того, в ній міститься значна кількість вітамінів і біологічно активних речовин. І одна з цих речовин - дуже незвичайний полісахарид фукоїдан, який має властивість протипухлинної дії на організм людини, укріплює імунну систему, надає лікувальну дію на суглоби, володіє протизапальним і противірусним ефектом і ще багатьма іншими дуже позитивними властивостями. Можна ще дуже багато позитивного розповісти про водорость, але це не наукова стаття.
Коли велика кількість камки скупчується біля берега, верхній шар висихає. Нижній - під впливом мікроорганізмів - переробляється на густу темно-зелену масу, звану в народі лікувальною гряззю. Саме ця маса володіє дуже сильним специфічним запахом. Багатьом запах цієї грязі не подобається, але багато людей, які знають про її лікувальні властивості, шукають саме її, щоб використовувати для оздоровлення організму, просто наносячи її на шкіру.
Камка, у перекладі з тюркської, означає пружина. Вона і насправді після висихання не розсипається, а стає пружною. Володіє негорючими властивостями. Не псується. Її використовують для утеплення дахів і будинків.
Висушеною камкою наповнюють подушки і матраци. У тій же Анапі вже давно навчилися готувати з цієї лікувальної водорості приправу, яку додають при приготуванні їжі. Але секрет виготовлення цієї приправи не розголошується.  
Ось така вона - наша зостера. І тому подумайте, чи варто лаяти ці водорості, а може - скористатися її дивними властивостями на користь своєму організму.
І не так вже неприємно пройти до води по камці, коли вона м'яко і тепло пружинить під ногами, віддаючи вам свою лікувальну силу. Адже у природі все створено не просто так".
 
 

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 864
  • Коментарів: 0
  • 17-07-2017, 12:17

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: