Кінбурнський шлях – шлях на Крим - досліджують скадовські краєзнавці

Кінбурнський шлях – шлях на Крим - досліджують скадовські краєзнавці 

Минулого року вихованці гуртка "Скадовські краєзнавці” районного ЦДЮТ побували в туристко-краєзнавчій експедиції на Кінбурнській косі. Діти дізналися, що з ХVІ ст. на території сучасної Херсонщини існував відомий Кінбурнський шлях. Він починався від Кінбурнської коси і закінчувався Перекопським перешийком.

Каховське козаче товариство запропонувало вихованцям Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості провести експедицію на території  Голопристанського району Херсонськоїобласті історичним Кінбурнським шляхом.

Цей шлях вперше описав турецький мандрівник та письменик Евлія Челебі, у ХVІІ ст. Ним рухалися татарські каравани та козацьки вози, європейські купці та посли. Не раз ступали на цей шлях у ХVІІ-ХVІІІ ст.ст. і російські завойовники.

Тож наприкінці червня цього року, із великою радістю, майже всі учасники минулорічної мандрівки вирішили продовжити досліджувати Кінбурнський шлях і рушили сусіднім Голопристанським районом. Експедицію очолював директор Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості Олег Лиховид. 

Кінбурнський шлях – шлях на Крим - досліджують скадовські краєзнавці

Початком цьогорічного маршруту була криниця Коп-Кую або Кам'яна криниця, що біля села Іванівка Садівської сільської ради, де в ХVІІІ ст. розташовувася козацький форпост. У селі Іванівка група відвідала чудову базу зеленого туризму "Марійкіна садиба”, де її господарка Ольга Жукова провела для учасників експедиції цікаві ексурсії до Ягорлицької затоки та місцевої пустелі, а також розповіла легенди давніх часів. 

Кінбурнський шлях – шлях на Крим - досліджують скадовські краєзнавці

Проміжним пунктом експедиції було село Бехтери, де юні краєзнавці оглянули три озера: Аул, Лиман та власне Бехтери. Рухаючись далі краєзнавці встановили, що за кілька століть історичний шлях майже зник, і його замінили сучасні дороги. Давній шлях повністю відсутній до села Долматівка, проте зберігся до села Новософіївка, котре було кінцем нашого маршруту.

Завдання туристсько-краєзнавчої експедиції полягало у тому, щоб віднайти місця де протягом століть проходив Кінбурнський шлях та довести можливість його проходження у час вказаний у описах давніх мандрівників. Дітям було цікаво, як під час походу так і під час відвідань сел, а також на привалах.

Кінбурнський шлях проходив і територією сучасного Скадовського району. Тож наступного року "Скадовські краєзнавці” досліджуватимуть і цей відрізок щляху. А за кілька років планують завершити проходження Кінбурнського шляху у Криму... В українському Криму.

 

 

Кінбурнський шлях – шлях на Крим - досліджують скадовські краєзнавці

 

 

 

Автори: Денис Гладкий, Єгор Зінченко, вихованці гуртка "Скадовські краєзнавці” 

Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 157
  • Коментарів: 0
  • 5-07-2017, 19:06

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: