Хто з українців виграє від пенсійної реформи

Хто з українців виграє від пенсійної реформи

Пенсійна реформа, презентована Кабміном, принесе українцям не тільки «пряники», але і гіркі «пігулки» у вигляді підвищення мінімального стажу, що дає право на пенсію, та скасування пенсій за вислугою років. Хто виграє від нововведень і що думають з цього приводу самі пенсіонери, з'ясовували у виданні Сегодня. Нагадаємо, за словами прем’єра Володимира Гройсмана, в результаті реформи виплати зростуть у 11,9 млн пенсіонерів (всього їх 12 млн), при цьому 5,6 млн чоловік додадуть майже по 1000 грн.

Осучаснення пенсій. Це найголовніше рішення для пенсіонерів. У результаті багато хто сподівається, що їх пенсії зростуть. Сенс осучаснення в тому, що при розрахунку пенсій, призначених до 2008 році, використовували середній показник зарплати 1197 грн, а з 1 жовтня 2017 го обіцяють застосувати втричі більший — 3764 грн, так як заробітки за 8 років набагато зросли, а пенсії ні.

"У мене пенсія майже 3500 грн, отримую її з 2006 року, трудовий стаж більше 50 років, тому сподіваюся на солідну надбавку. За моїми підрахунками виходить близько 1000 грн", - говорить доцент НТУУ КПІ Василь Легков. А ось ті, у кого пенсія мінімальна, можуть сподіватися на надбавку тільки при дуже великому трудовому стажі — 40 років і більше. За словами пенсійного експерта Віталія Мельничука, багатьом пенсіонерам зараз доплачують до мінімуму за рахунок держави.

"Припустимо, у людини при стажі 30 років і невеликвй зарплатні розрахункова пенсія 800 грн. Але все одно він отримує мінімальну пенсію 1312 грн. Після перерахунку його пенсія збільшиться, умовно кажучи, на 300 грн, або до 1100 грн. Але він, як і раніше , отримає ті ж 1312 грн, просто держава доплатить менше, а Пенсійний фонд виплатить більше. Тому реально від осучаснення виграють ті, у кого, пенсії від 1500 грн і вище", — роз’яснив Мельничук.

Соцстандарти. Кабмін обіцяє з 1 жовтня скасувати недоплату 15% від їх пенсії працюючим пенсіонерам, введену у 2014 році. "Фактично це аналог податку на доходи працюючих, але є різниця - зі страхових внесків, за рахунок яких виплачуються пенсії, всі податки вже були взяті раніше, тому держава обкладає працюючих пенсіонерів двічі. Скасування можна вітати, як і на 2 місяці раніше терміну підвищення мінпенсії з 1312 до 1373 грн", - говорить економіст Олександр Охріменко.

СКАСУВАННЯ ПІЛЬГ. У менш виграшному становищі опинилися пільговики передпенсійного віку, які мають право на дострокову пенсію за вислугою років. Найчисленніша категорія серед них - вчителі та лікарі, які можуть вийти на пенсію до досягнення 60 років при необхідному стажі роботи за фахом (зараз 26,5 років). З 1 січня 2018-го їх хочуть позбавити такої можливості.

Так 54-річна медсестра Людмила Димша розповіла, що збирає документи на пільгову пенсію, поки її не скасували: "Не бачу сенсу ще 6 років працювати, все одно пенсія виявиться не набагато більше. Її не вистачить на життя, але роботу, нехай не по спеціальності, я знайду". А ось 50-річна викладач фізики однієї з київських шкіл Людмила Петрів оформляти пенсію за вислугою років і не збиралася, хоча має стаж 29 років. "Не секрет, що через малу зарплату багато вчителів підробляють приватними уроками. А головна клієнтура - учні своєї школи. Якщо я звільнюся, втрачу додатковий заробіток», - каже Петрів.

Покупний СТАЖ. Кабмін хоче збільшити з 15 до 25 років мінімальний стаж, що дає право на отримання пенсії, але дозволити докупити від 1 місяця до 5 років стажу тим, кому його не вистачає, сплативши до Пенсійного фонду по 704 грн за кожен місяць. "Це вихід для мене. Якщо приймуть таку норму, почну відкладати гроші на доплату, - каже будівельник Микола. - Я з кінця 1990-х працюю "в тіні", роблю ремонти, тому навіть мінімальна пенсія мені не світить. Оформлятися офіційно не хочу, тому що зароблю набагато менше, ніж зараз".

«Купити» стаж: можна, але мало

За словами Мельничука, ідея про купівлю стажу за внески в Пенсійний фонд логічна. "Підставою для нарахування страхового стажу є єдиний соцвнесок. Не має значення, як людина його сплатила - помісячно чи одноразово, - каже Мельничук. - Звичайно, дозволити купити 15, 20, а то і 25 років стажу для мінімальної пенсії буде нечесно по відношенню до тих, хто все життя працював, тому пропозиція Кабміну оптимальна. МВФ наполягає всього на двох роках, але переговори тривають".

А експерт з пенсійної реформи Маріанна Онуфрик вважає, що 15 років стажу, що дає право на пенсію, недостатньо: "Підвищення норми детенізує ринок. Люди на пенсії живуть у середньому 18 років, тому ті, у кого немає можливості сплатити ЄСВ за 2-3 роки, можуть стаж заробити".
 
Сначала зайдите на главные новости Херсона, Херсонская городская газета и останетесь здесь навсегда
  • Автор: Журналіст
  • Переглядів: 1 249
  • Коментарів: 0
  • 22-05-2017, 22:36

реклама партнерів

Інформація до новини

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований.
Ми пропонуємо Вам зареєструватись або зайти під своїм логіном.
Адміністрація не несе відповідальності за коментарі користувачв. Якщо Ви побачили рекламу, або непристойні коментарі, будь-ласка натисніть кнопку "СКАРГА".


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: